Apie mus

Kraujagyslių chirurgijos centras veikia Anykščiuose, Ramybės gatvėje Nr. 15, Anykščių ligoninės patalpose (3 aukštas). Centras pradėjo veiklą nuo 2012 metų sausio 1 dienos.

Būtinumas įsteigti šį centrą atsirado todėl, kad Lietuvoje iki šiol nėra nė vieno specializuoto centro, užsiimančio smegenų kraujotakos sutrikimų diagnostika ir chirurginiu gydymu. Ligoniai, sergantys smegenų kraujotakos sutrikimais, negali gauti kvalifikuoto ištyrimo ir chirurginio gydymo paslaugų. Mūsų centre ligoniai visapusiškai ištiriami dėl smegenų kraujotakos sutrikimų, ištiriamos smegenis krauju aprūpinančios kraujagyslės, smegenų kraujotaka ir, radus operuotiną susirgimą, ligoniai išoperuojami, pagydomi. Taigi, centre suteikiama pilna diagnostinė ir chirurginė pagalba turintiems smegenų kraujotakos sutrikimus ligoniams. Turime didelę patirtį ir pripažinimą pasauliniu mastu smegenų kraujotakos sutrikimų diagnostikos ir chirurginio gydymo srityse. Konsultuojame ir suaugusius, ir vaikus su smegenų kraujotakos sutrikimais. Ligoniai ištiriami ultragarsu: dvigubu arterijų skenavimu, spalviniu dopleriu. Esant reikalui, atliekamas smegenų kompiuterinės tomografijos tyrimas, magneto-rezonansinis tyrimas, magneto-rezonansinė angiografija, įprastinė standartinė angiografija.

Smegenų kraujotakos sutrikimai ir insultas yra trečia pagal dažnį mirties priežastis. Persirgę insultą ligoniai dažniausiai lieka invalidais ir sudaro didžiausią ilgalaikį invalidumą turinčių ligonių dalį. Jie yra didžiausia finansinė ir socialinė našta valstybei iš visų invalidumą turinčių ligonių. Todėl savalaikis smegenų kraujotakos sutrikimų išaiškinimas ir chirurginė jų korekcija įgalina išvengti insulto ir yra ekonomiškai ir finansiškai labai efektyvūs tiek individui, tiek ir valstybei.

Tikimės savo darbu prisidėti prie šios labai svarbios medicinos srities vystymo Lietuvoje tiek medicinine praktine, tiek ir moksline prasme.

Konsultuojame ir operuojame ligonius, sergančius visais kraujagyslių susirgimais: venų, arterijų susirgimais, sergančius smegenų kraujotakos sutrikimais, persirgusius insultą, su tuneliniais sindromais (krūtinės ir kaklo angų sindromais, riešo kanalo sindromais). Ligoniams su inkstų funkcijos nepakankamumu atliekame arterio-veninių jungčių sudarymo operacijas.

Mūsų centrui Valstybinė ligonių kasa nemoka už jokias paslaugas: nei ambulatorines konsultacijas, nei už dienos chirurgijos paslaugas, nei tuo labiau už sudėtingesnes operacijas, nepatenkančias į dienos chirurgijos sąrašą. Iki šiol mes nesame gavę iš valstybės nė vieno euro. Taigi, mes galime operuoti tik tuos ligonius, kurie gali patys padengti savo operacijos kaštus. Jeigu Valstybinė ligonių kasa apmokėtų mūsų atliekamas operacijas, jos ligoniams būtų atliekamos nemokamai. Dabar gi, mes iš ligonių prašome tiktai sumokėti Valstybinės ligonių kasos mokamą įkainį už operacijas ir centras neturi tikslo siekti pelno. Mūsų tikslas yra kitas - padėti ligoniams, sergantiems smegenų kraujotakos sutrikimais, juos diagnozuojant ir pagydant.

Centro vizija - išaugti į europinio lygio kraujagyslių chirurgijos centrą, kuriame būtų tiriami ir operuojami ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir užsieniečiai, kuris būtų lyderis smegenų kraujotakos sutrikimų diagnostikos ir chirurginio gydymo srityse ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Centre tiriami ir operuojami ligoniai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Dabar daug lietuvių gyvena ir dirba užsienio šalyse. Dauguma jų dirba legaliai ir turi tų šalių sveikatos draudimus. Todėl šiems ligoniams mūsų paslaugas pilnai apmoka tų šalių draudimo kompanijos ir gydymasis pas mus šiems ligoniams nieko nekainuoja. Lietuvoje apsidraudę savanorišku sveikatos draudimu ligoniai taip pat gali pas mus operuotis nemokamai, nes jiems operacijos kainą apmoka apdraudusi sveikatą draudimo kompanija. Neturintiems sveikatos draudimo nei Lietuvoje, nei užsienyje ligoniams mūsų paslaugos tiek konsultacinės, tiek ir chirurginės kainuoja kelis kartus pigiau negu Europos šalyse, taigi apsimoka operuotis pas mus. Be to, mūsų teikiamos diagnostinės ir chirurginės paslaugos pranoksta daugumos Europos šalių tokio tipo paslaugas savo kokybe.

Mūsų centre taip pat laukiami ir operuojami ir užsienio šalių piliečiai.